IŠ KO SUSIDEDA AUTENTIŠKAS STILIUS?
Rekomendacijos kaip sužinoti iš ko formuojamas asmeninis stilius
Autentiškumas stiliuje reiškiamas per įvairių stilių pažinimą ir žaidimus su detalėmis. Nenuostabu, kad mano Substack tekstai bei požiūris į stilių transliuojamas per detalių sureikšminimą, jų galią. Jei galima būtų rasti dar vieną apibūdinimą autentiškam stiliui, tai būtų — sudėtinis procesas siekiant pažinti savo stiliaus kryptis, spalvas, siluetus ir apjungti tai į visumą, pridedant detalių, kurios atspindėtų Jūsų charakterį.
Autentiškumas stiliuje, tai Jūsų vidaus projekcija į išorę. Drabužių pagalba Jūs prisistatote, o 80% žmonių nuskaito Jus taip, kaip yra įpratę vertinti grožį (jis priklauso nuo jų aplinkos, auklėjimo, matytų stiliaus ir skonio suvokimo pavyzdžių).
Į šią kelionę neįeina stilius, kuriamas įvaizdžiui. Įvaizdis kuriamas konkrečiai grupei žmonių, kurie vienu metu kartu su Jumis yra konkrečiame kontekste.
Man patinka gilintis į asmeninio stiliaus pažinimą, paieškas. Tai sudėtingesnis kelias, nei pavyzdžiui, kuriant garderobą tik iš bazinių ar madingų daiktų. Jei madingų ir trendinių daiktų nešiojimas yra apie išorinį susitapatinimą su minia, tai individualus autentiškas stilius yra apie ėjimą į gilį.
Taigi, kas apibūdina asmeninį stilių? Surašiau pagrindinius savo stiliaus sudedamuosius, kurie galėtų atsakyti į šį klausimą. Prie kiekvieno punkto parašiau po rekomendaciją kaip paanalizuoti savo situaciją ir atrasti tai, kas džiugina ir padeda kurti individualų stilių.
ASMENYBĖS TYRINĖJIMAS
Jei keičiuosi kas sezoną, tegul! Tegul tai atsispindi detalėse, sluoksniuose, mano eisenoje. Asmeniškai gilinuosi į psichologines temas, skaitau knygas, ėjau į terapiją ir žadu grįžti. Ši patirtis net nenorint keičia žmogaus mąstymo kryptį, patinka-nepatinka dalykus.
REKOMENDACIJA: tyrinėti asmenybę galima ne tik per psichologinę pusę, bet ir užsiimant kažkokia veikla ar patiriant pokyčius. Bendraujant su žmonėmis, išeinant iš komforto zonos, keliaujant. Todėl, kai tik grįžtate iš pokalbio, kelionės, veiklų, ar išgyvenate pokyčius, patebėkite ar kas pasikeitė. Ar gimė kokių minčių? Priėjus prie spintos — ar yra dalykų, kurie jau nebedžiugina? Praeinant fizines ar elektronines parduotuves, akys randa už ko užsikabinti?
Ką nešiojote vaikystėje ir prie ko mieliau grįžtumėte? Tai, kas mums teikė vaikišką ar paauglišką džiaugsmą, gali atsikartoti ir dabartiniame garderobe. Kokie tai dalykai?
SPALVŲ PALETĖ
Ar įsivaizduojate, kad nuo 2018 metų palaipsniui atsisakiau juodos spalvos. Ji tapo mano vakarų palydove; renkuosi ją prie dirbtinių šviesų, stilizuoju atsargiai. Su klientais taip pat, jų kapsulėse juoda spalva šmėsteli jei tik to norisi klientui. Kitu atveju — juoda puošia naktį.
REKOMENDACIJA: patikrinkite savo spalvų paletės diapazoną. Kiek ir kokių spalvų daugiausia, kokių mažiausia? Ar turite įsitikinimų, kas liečia spalvų pasirinkimą? Kokios spalvos suteikia pasitikėjimo savimi ir ką jos reiškia (google. Kiekviena spalvos reikšmė gali atvaizduoti skirtingą nuotaiką, bet atspindėti Jūsų dabartinę būseną.
FORMOS IR SILUETAI
Galiu nešioti visus drabužių modelius, žinodama kokį dydį pasirinkti. Bet ar noriu? Nebūtinai. Nemėgstu oversize, bet kartais jis jaukus. Oversize švarkai, tai mano šarvai, dėvimi ir laisvalaikiu. Moteriškumo suteikiu per aksesuarus, makiažą, šukuoseną arba mur mur būseną.
REKOMENDACIJA: verta išsiaiškinti kokio modelio drabužiai tinka individualiai Jums. Ar tai dalinai prigludę ar gerokai prigludę elementai, o gal tai asimetrija, oversize ar kt. Žinodami savo go to siluetus lengviau apsipirksite, išvengsite nepataikytų pirkinių. Taip pat verta atkreipti dėmesį į ilgius — jie turi įtakos ūgio ir apimties suvokimui, tai yra — kaip kiti mus mato. Jei Jūsų svoris nuolat kinta, saugiausias variantas yra sužinoti stilizavimo taisykles, kurios padėtų jaustis komfortiškai, o iš stilistinės pusės puoštų Jus.